Proč se bedra zranila po dřepech a jak se s ní vypořádat

Stává se, že po krčení bolesti zad bolí, ačkoli během cvičení jste necítili žádné nepohodlí. To se stane, pokud jste udělali něco špatného, ​​svaly a páteř příliš zatěžovali. Ale i dolní hřbet může z jiných důvodů ublížit. Podívejme se, proč to může být bolest a jak se s ní vypořádat.

Proč bolí záda

Bederní oblast zad může být z různých důvodů bolestivá.

Zde jsou hlavní:

 1. Svalová bolest. V případě dřepů je to obvykle tahová bolest v dolní části zad.
 2. Projevy osteochondrózy bederní páteře.
 3. Nerv.
 4. Meziobratlová kýla.
 5. Důsledky hypotermie.

Dále analyzujeme jednotlivé případy a řekneme vám, co dělat, pokud vaše záda bolí v každé z možností.

Bolest svalů

\ t

Když pas začne ublížit po dřepu, řekneme: stáhli se dozadu, nebo to roztrhali. Ve skutečnosti, pokud budeme pracovat poprvé, nebo dát příliš velkou zátěž, bederní záda bude bolet v 90% případů. A také, pokud jste se dostatečně neohřeli dolními zády, což se často stává, bude to dlouhotrvající bolest.

Nepohodlíbude trvat 2–7 dní, v závislosti na tom, jak pevně je sval přepracován.

Při správných technikách squattingu by spodní část zad neměla být zraněna.

Nadměrná bolest - vzhledem k tomu, že jste kompenzovali nadváhu činky dolních svalů. S největší pravděpodobností je více než nutné naklonit tělo dopředu. A od nejnižšího bodu vycházely svaly na zádech a teprve pak nohy. Nebo zakulacený na dně. To jsou špatné možnosti pro dřepy, jsou nebezpečné pro vaše klouby a svaly. Tady můžete a rozbít záda.

Máte-li bolest ve svalové rovině (pochopíte, když se jedná o kloub a když je sval), použijte teplé koupele a léky proti bolesti. Postupujte podle pokynů dodaných s masti. Požádejte někoho, aby si umyl bolavé svaly rukama, bude to bolestivé, ale je to nutné! Pokud není bolest příliš závažná, můžete si vytvořit hyperextenzní přístup k zahřátí, abyste rozptýlili krev v bolavém svalstvu.

Pokud se bolest zesílí a na dolní části zad se vytvoří modřina nebo žloutenka, je lepší se poradit s traumatologem.

Obvykle je místo od kostry k dolní části hrudníku bolestivé.

Osteochondróza

Pokud se doporučuje osteochondróza při dřepu s malými váhami a striktně ve speciálním pásu. Místo atletických pásů doporučujeme použít ortopedický pás s tvrdými žebry. Je nutné, aby vaše páteř měla další podporu.

Zjistíte, který pás je pro vás správný, od lékaře ve středisku ultrazvuku ve vašem městě. Současně určete diagnózu.

Máte-li bolavou bederní oblast, tím více se nemůžete ohýbat a obepínat záda při dřepu Ujistěte se, že tyč vás nepřesune dopředu. K tomu, rozšířit nohy širší. Pamatujte si, jak v sumo bailout ? Čím širší jsou nohy, tím menší je amplituda pohybů v dolní části zad. Je to dobré pro vaše záda.

Doporučuje se nejprve trénovat s prázdnou činkou, honovat techniku.

Mimochodem, zlepšením techniky zrušíte všechna rizika zhoršování situace zády.

Při osteochondróze můžete pociťovat ostrou bolest při zádech. Častěji se stává, že k nepříjemnému pocitu dochází druhý den nebo do 12 hodin po tréninku. Nemůžete se ohýbat bez bolesti, je pro vás těžké sedět dlouhou dobu, protože bolest se zvyšuje.

Co dělat? Zatímco máte akutní bolest, odstraňte zátěž na zádech. Je lepší jít do posilovny, dokud bolest nezmizí. Musíte navštívit neurologa, nebo navštívit ultrazvukové centrum, poradí vám nezbytný ortopedický pás. Ten druhý bude vaším nejlepším přítelem na celý život.

Lékaři mohou předepsat léky proti bolesti nebo speciální vitamíny pro nervový systém. Když pak bolest ustoupí, můžete začít trénovat. A buďte opatrní - věnujte pozornost jakémukoli nepohodlí. A neposlouchejte trenéry, kteří vás přesvědčí, abyste plivali na všechny tyto upozornění. Nejsou lékaři a nikdy nebyli. A pokud je něco, je to vaše záda, která neublíží jejich.

Zraněný nerv

Stává se náhle a okamžitě. Udělal jste normální přehrávání. A pak prudká bolest a teď sotva chodíte. Někdy se ve spodní části dřepu objeví špetka a ty se nemůžeš postavit. Pokud jste pracovali v Smithovi, můžete si vzpamatovat činku na nejbližší blok. A co ta činka, pokud nejsi ve Smithovi? A pokud nejsou žádné pojišťovny?

Hoďte zpět. Pokud jsou za vámi lidé, varujte je, aby nikomu neublížili. Pak se řídí okolnostmi.

Pokud nemůžete chodit, nebo to dělat s obtížemi, zavolejte ambulanci přímo do posilovny.

Nejčastěji se stává, že bolest během cvičení není tak silná, aby vám zabránila dostat se domů. Ale ve večerních hodinách nebo na druhý den se stává tak akutní, že se nemůžete pohnout. V tomto případě je také nutné požádat o pomoc. Lékaři potřebují zmírnit bolest a odstranit bolestivé problémy.

Proč se to stalo:

 • Měla jste kýlu a měla uvízlý nerv.
 • Zaokrouhlili jste záda
 • Vzali jste příliš velkou váhu, v důsledku čehož trpěla technika cvičení.

Neměla by zde být žádná medikace. Pouze kvalifikovaná lékařská pomoc.

Meziobratlová hernie

Pro kýlu jej doporučujeme důkladně vyšetřit. Musíte vědět vše o ní, abyste mohli pochopit, jak pracovat v posilovně. A je to vůbec možné. Doporučujeme kontaktovat sportovního lékaře.

V procesu výcviku musíte sledovat dynamikuzměny v kýle. Pokud vyroste, v žádném případě nemůžete squat.

Pokud cítíte bolest z dřepu u osoby s kýlou, musíte vyzkoušet různé možnosti: od hubnutí až po změnu typu cvičení (možná byste měli jít na Smithův stroj).

Ošetření se provádí podle indikací. Pokud jste našli svůj individuální způsob squattingu, nemáte žádnou bolest - vše je v pořádku, udělejte to. Prostě pravidelně kontrolujte kýlu, zda nedošlo ke změnám.

Podchlazování

Zima může být spojena s posilovnou, nebo se na ni nemusí vztahovat.

Nejčastěji se v tělocvičně může potit dostat pod proud studeného vzduchu z klimatizace. V ohrožení, dívky, které milují vystavit dolní části zad.

Vystavení chladu na holé kůži může způsobit zánět spinálních nervů. Je to velmi bolestivé. Bolest se objeví do 12 hodin po vystavení chladu.

Nejčastěji však bolest po nachlazení nijak nesouvisí s posilovnou, je to důsledek zanedbávání jejich zdraví.

Zánět je léčen ambulantně, ale někdy je třeba pro lepší léčbu jít na týden do nemocnice.

Jak dřepit tak, že vaše záda nebolí

Zvažte závažné chyby nebo nedbalost, která vede k bolesti zad po dřepu.

 1. Nohy úzce nastaveny. S tímto uspořádáním je zarážka nucena silně se ohnout dopředu. Ukazuje se, že když stoupá, váha není tlačena nohama, ale zády. Ukazuje se, že to není squat, ale nějaký zvláštní tábortahu. Nohy musí být umístěny široce. V tomto případě nezapomeňte chovat ponožky do stran a kolen.
 2. Činka se nenachází na zádech, ale na krku. V tomto případě riskujete vydělat více a krční osteochondrózu. Squat s činka na krku je nebezpečný a skutečnost, že občas zvýší zátěž na dolní části zad.
 3. Během cvičení si položil hlavu dolů. To je důvod, proč je nemožné učinit takové chyby. Dřepý pohled musí být vždy rovný. Pokud ohnete krk, ovlivní to celou páteř. Včetně dolní části zad.
 4. Nezahříváte se. Vždy dobré hněte dolní část zad. Vytáhněte ji.
 5. Špatné protahování je běžnou příčinou mnoha zranění a bolestí. Každé cvičení může být provedeno správně pouze s dobrým protahováním. A znovu - protáhnout.
 6. Mějte teplou spodní část zad.

Připomeňme si, že i když je sportovní výkon důležitý, zdraví by mělo být vždy na prvním místě!