Gymnastický komplex pro krk - 10 nejužitečnějších cvičení

Náš krk je velmi zranitelnou a důležitou součástí našeho těla. To spojuje mozek a tělo, přes to projít všemi životně důležitými cévami a nervy. Proto je důležité zachovat zdraví krční páteře. A pomozte nám v této gymnastice na krk, který zahrnuje celou řadu cvičení.

Upřednostňujme

Je nepravděpodobné, že by mnoho lidí dělalo takové gymnastiky záměrně. Lidé se otáčejí hlavou, jdou dolů. Často se nevědomky, když sedí na jednom místě, dlouho naklánějí na stranu. Jedná se o reflexní akce zaměřené na zahřátí krku.

Pokud víme, která cvičení nejlépe pomohou natáhnout a posílit cervikální oblast, bude pro nás v takových okamžicích snazší pochopit, co dělat. A my nevědomky neotočíme hlavou.

Jak jsme řekli více než jednou, je důležité vědět, proč děláme všechno. Velmi důležitý je komplex cervikální gymnastiky, který je zřejmý:

 1. Když se projeví slabost svalů na krku, páteř zabere další zátěž pod hmotností hlavy. To vede k osteochondróze děložního hrdla, svírání nervů, tj. Bolesti a omezení pohybu. Pokud jsou svaly slabé, musí být posíleny.povinné. To je prevence bolesti.
 2. Když pracujete dlouhou dobu (většina lidí to dnes dělá, 21. století je věkem sezení nebo lhaní), svaly jsou znecitlivěny a brání proudění krve do hlavy a zpět do těla. Čerstvá krev, nasycená kyslíkem, vstupuje do mozku v nedostatečném množství - máte bolesti hlavy, závratě, ztmavnutí očí, silný pocit únavy a velkou touhu po tváři. Právě v takových chvílích musíte vstát a zahřát se. A pokud nemůžete - alespoň provést řadu cvičení pro krk. To je prevence mrtvice.
 3. V průběhu let se pohyblivost kloubů v těle snižuje. Tomu se lze vyhnout, pokud pravidelně děláte lékařský komplex, takže klouby nezapomínají na jejich pohyblivost. Zde máte ještě jednu důležitou příležitost k hnětení krku.
 4. Pokud máte svírání nebo osteochondrózu, gymnastika pro krk vám ušetří bolest a pomůže vám zapomenout na závratě a zvonění v uších. Toto je léčba.

A teď se podívejme na to, co jsou pro krk gymnastikou. Hlavní zátěž, kterou bude krční oblast zažívat, je statická. Hlavní cvičení pro krční páteř se skládá z 10 prvků. Video zobrazuje samotný komplex a poté najdete podrobný textový popis všech cvičení.

Komplexní cvičení pro krk

 1. Kyvadlo.
 2. Jaro.
 3. Husa.
 4. Pohled do nebe.
 5. Rám.
 6. Fakir.
 7. Letadlo.
 8. Heron.
 9. Strom.
 10. Protahovací komplex.

Hledali jsme nejvíceefektivní soubor cvičení pro posílení krku, a rozhodl se zaměřit na možnost navrženou osteopatů a neurologů. Jména cvičení odrážejí jejich podstatu.

Pokud během cvičení budete mít bolest, snižte amplitudu pohybů. Pokud to nepomůže, pak by toto cvičení nemělo být dosud provedeno.

Pro slabý a bolavý krk by se mělo používat pouze statické zatížení. Je příliš brzy mluvit o dynamice. A obecně je to v tomto případě škodlivé (s výjimkou protahování).

Všechna cvičení jsou prováděna vsedě, rovně. Vše se provádí pomalu a hladce. Jedná se o lékařský komplex pro posílení krční páteře. Jejich další role - nabíjení krku.

Kyvadlo

Z polohy „hlava přímo“ provádíme boční ohyby. V každé krajní poloze držte hlavu po dobu 7-10 sekund. V této pozici je třeba trochu se natáhnout, aby vaše hlava nebyla tak snadná.

Nastavte sklon doprava. Vracíme se k originálu a bez zastavení jdeme doleva. Udělej to 3-5 krát pro každou stranu.

Pružina

Z pozice se snažíme obrátit bradu směrem k Adamovu jablku. V tomto případě hlava nespadá, ale jak se otáčí na jednom místě. Vydržte takhle 10 sekund. Pak se vrátíme do výchozí pozice, zastavíme se na 1 sekundu a vytáhneme bradu nahoru. Hlava je opět na místě.

Hlava se tedy jednoduše posouvá nahoru a dolů kolem svého středu. Děláme 3-5 krát pro každý směr.

Husa

Vytáhněte bradu dopředu.Hlava jde za ním. Pak z této pozice nejprve vytáhněte bradu na levou stranu hrudníku, přidržte 10 sekund. Vracíme se k originálu, zmrazíme tam 1 sekundu, pak uděláme totéž ve směru pravé strany hrudníku. Takže 3-5 krát na každé rameno. Všechny tyto otáčky jsou provedeny z polohy, kdy je hlava vysunuta dopředu. A pokaždé, když se vrátíme do výchozí pozice, narovnáme hlavu do obvyklé polohy.

Pohled do nebe

Z pozice „rovné hlavy“ otočíme hlavy na stranu, jako bychom se ohlédli. Mírně zvedneme hlavy, jako bychom viděli letadlo letící na obloze. Podíváme se na něj. Upevněte hlavu v této poloze až na 10 sekund. Vracíme se k originálu, kde zmrazíme 1 sekundu. Otočte hlavu na druhou stranu. V každé ze stran uděláme 3 zatáčky.

Rám

Posaďte se a dívejte se dopředu. Položíme pravou ruku na levé rameno, lokty v rameni. Otočíme hlavu směrem k pravému rameni a položíme na ni bradu. Sedíme takhle 10 vteřin, pak se vrátíme k původnímu, spusťte ruku. Zvedněte druhou ruku k druhému rameni. Vložte bradu opačným směrem. Tak, toto cvičení, když hlava spočívá na ramenou.

Ve výchozí poloze zmrazíme na 1 sekundu. Proveďte 3 opakování v každém směru.

Fakir

Zvedněte ruce a dejte je blízko sebe s dlaněmi k sobě přesně nad hlavu. Asi 10–15 cm zbývá od hlavy až k patě dlaně, v této poloze otočíme hlavu doleva, nosem spočíváme na bicepsu ruky. Sedět takhle 10 sekund. Cestou na druhou stranudržet v hlavě rovnou pozici po dobu 1 sekundy. Udělejte 3 opakování na každé straně po dobu 10 sekund.

Letadla

Roztáhli jsme paže do stran jako křídla. Držte 10 sekund. Vynechejte, počkejte několik vteřin a znovu si narovnejte ruce. Udělej to 3 krát.

Pak, “my si lehneme na křídlo,” nejprve napravo - my děláme 2 časy pro 10 sekund. Pak doleva. Příliš 2krát. To znamená, že nejprve nakloníte ruce tak, aby vaše pravá ruka byla vyšší než levá (v této poloze se letadlo otáčí) a pak naopak.

Heron

Roztáhli jsme paže mírně dozadu, dlaně se obrátily k bokům, jako kdybyste se o ně opírali.

Hlavu vzhůru, brada se natáhla k sobě. Sedět takhle 10 sekund. Vracíme se do pozice, kdy jsou ruce na kolenou a hlava je rovná - odpočíváme po dobu 3 sekund a opět zobrazíme volavku. V tomto cvičení je vaším úkolem být jako volavka pětkrát.

Strom

Své prsty nad hlavou zvedáme rukama nad hlavou. Udržujte prsty od sebe ve vzdálenosti 10 cm, hlava se nepohybuje, vypadá rovně. Vydržte takhle 10 sekund 3krát. Nezapomeňte se zastavit na výchozím místě - to je odpočinek a obnovení průtoku krve.

Všechna výše uvedená cvičení pro bolest krku a pro účely profylaktického tréninku jsou prováděna. Statické zatížení je magicky užitečná věc.

Protahování

V počáteční poloze, s pravou rukou, vezměte levou stranu hlavy a vytáhněte ji co nejvíce doprava. Upevněte polohu na 10 sekund v napnuté fázi. Vracíme se k originálu adělat totéž v opačném směru s druhou rukou. Opakujte 2-3 krát pro každou stranu.

Pak pomáháme našim rukou, aby se dostali dopředu a popadli hlavu do zadní části hlavy. Výzvou je dotýkat se hrudníku bradou. Po tom, jemně a pod kontrolou, skloníme hlavy zpět.

Pomáháme rukou naklonit hlavu šikmo doprava a doleva. A nakonec otočte hlavu co nejvíce doprava a doleva.

Zatížení na krku - je to nutné?

Existují jiná cvičení pro krční páteř spojená s použitím závaží. Pokud nejste profesionální sportovec, nedávají smysl. Proč nosit krční flexors s palačinky když vy můžete dělat bez toho.

Krk je tvořen těmi svaly, které jsou dodatečně čerpány během hyperextenze, mrtvého tahu a dalších cvičení.

A statické zatížení je mnohem užitečnější než dynamika. To vám umožní posílit svaly krku bez poškození. Ale zranění krku je nepřijatelné. Zvláště pokud je váš krční a už necítí nejlepší způsob.

V tomto základním terapeutickém cvičení na krku. Udělej to jednou denně a tvůj krk bude v pořádku!