"Žába" pro tisk - technologie žáby pull-up

Žába-pull-up nebo "cvičení žába" - to je jedna z odrůd kroucení v tisku. To pomůže, aby žaludek byt, přinést svaly do tónu a udělat řadu v obvyklém cvičení. Cvičení má dvě nejčastější variace.

Charakteristiky cvičení

Žába, stejně jako jiná břišní cvičení, zahrnuje všechny břišní svaly najednou. Rektus dostává největší zatížení. S dobrým vývojem se jedná o segmenty tohoto svalu, oddělené šlachovými můstky, které tvoří kostky. U mužů jsou kostky viditelnější díky nižšímu množství podkožního tuku. Pro ženy je obtížnější kreslit úlevu, ale pokud si přejete, nic není nemožné. Nicméně, mnoho dívek má plochý žaludek a štíhlou postavu, která je mnohem důležitější než reliéfní svaly.

Kromě svalů rectus abdominis se jedná o výsuvy žáby nebo, přesněji řečeno, kroucení, vnitřní a vnější šikmé svaly. Pokud chcete dát těmto svalům velkou zátěž, měli byste provést cvičení s otočením těla ze strany na stranu.

Tisková cvičení by měla být prováděna 20-30 krát v přístupu (pokud neuděláte 20, pak co nejvíce). Nejméně tři takové přístupy. Tisk by měl spalovat a pracovat na selhání. Mnozí zastaví cvičení, když se objeví první příznaky svalové únavy. Ale v případěsvaly břicha by se měly snažit udělat maximum opakování, navzdory pálení. Pokud cítíte nepohodlí v dolní části zad nebo krku, cvičení by mělo být zastaveno a znovu se seznámit s technikou.

Žába je poměrně bezpečné cvičení. Když se však provádí, tlak v dutině břišní stoupá. Proto je v posledních operacích kontraindikován, dívky by neměly trénovat tisk ihned po porodu. Buďte opatrní při cvičení a striktně dodržujte techniku, pokud máte problémy s páteří.

Technika výkonnosti

Zvažte níže dvě verze žabích pull-upů. V prvním případě je tělo zkroucené a důraz zatížení dopadá na horní a střední část svalů rectus abdominis. Ve druhé verzi je pánev zkroucená a spodní část lisu funguje nejvíce.

Provedení s otočením těla:

 1. Lehněte si na zem nebo na gymnastickou podložku. Dejte ruce za hlavu. Ohněte nohy na kolenou, položte si nohy na podlahu s nohama blízko u sebe a roztáhněte kolena co nejširší. Utáhněte lis a zatlačte spodní zadní část k podlaze. Po celou dobu cvičení zůstává v této pozici. To znamená, že nemůžete odtrhnout bedra od rohože.
 2. Když vydechujete, otočte tělo dopředu působením břišních svalů. Čepele jsou odděleny od podlahy o více než 10-15 centimetrů. Při pohybu kyčelního kloubu nedochází. Nemusíte skříňku zcela zvednout. Ruce zezadu na hlavuSnažte se tlačit, soustředit se na práci břišních svalů.
 3. Při vdechování sklopte kryt do původní polohy. Tisk se nezastaví.

Provedení s torzní pánev:

 1. Ve výchozí pozici ležíte na zádech, nohy jsou prodloužené, záda je přitlačena k podložce. Pro pohodlí mohou být pod hýždě umístěny dlaně. To vám pomůže ovládat stisknutou zadní polohu při otáčení pánve. Tlakový lis a několik centimetrů zvednou nohy z podlahy.
 2. Při výdechu otočte pánev a zatáhněte kolena směrem k ramenům. Při zvedání kolen od sebe.
 3. Při vdechnutí - vraťte se do výchozí polohy.

V tomto provedení zkroucení žáby funguje nejspodněji spodní část lisu.

Běžné chyby

Při kudrlinkách v tisku se snažte vyhnout následujícím chybám:

 • Korba trupu nebo nohy. Všechny pohyby by měly být hladké a řízené.
 • Nevytahujte pouzdro vysoko nad podlahou. Děláte kroucení a zvedání těla - to je další cvičení.
 • Náhla by neměla nastat. Pokud nemůžete provést další opakování bez ohnutí pasu, pak jste již udělali maximum.
 • Při provádění zkroucení těla je často žádoucí vyvíjet tlak na hlavu rukama, čímž se údajně pomáhá vzkřísit. To je mylná představa - takže jen škodíte páteři.
 • Výdech při námaze a vdechování při relaxaci. Nesprávné dýchání se významně snížíúčinnosti cvičení.

Dodržováním těchto jednoduchých doporučení budete schopni vypracovat břišní svaly a vytvořit si tělo štíhlé a vaše svaly dobře padnou a budou krásné.

Kromě žáby si můžete vyzkoušet šikmé zákruty, rotoped a trupové výtahy na římské židli. Cvičení v tisku, existuje mnoho, nejdůležitější je provádět je pravidelně, pak výsledek nebude trvat dlouho čekat.