Bradford Bench Press - Dva v jednom pro Deltoidní svaly

Bradfordský bench press kombinuje dvě cvičení: bench press zpoza hlavy a armádu nebo vojáka bench press nad hlavou. Není těžké odhadnout, že všechna tato cvičení přispívají k rozvoji svalů ramenního pletence a náš experimentální subjekt není výjimkou. Pojďme pochopit podrobněji.

Účel cvičení a práce svalů

Cvičení je určeno k vypracování deltového svalu. Příjemným rysem je, že takový tisk bude používat všechny tři paprsky delty.

Také při provádění, triceps svaly ramene (triceps) mohou pracovat, ale jejich začlenění se vyskytuje v závislosti na tom, kolik si narovnáte lokty v horním bodě. O tomto níže.

Technika výkonnosti

Cvičení může být prováděno jak stojící, tak sedící. Uvažujme provedení lavice pro lavičku se svislou (nebo mírně nakloněnou) zádí.

  1. Výchozí poloha - sedí na lavičce, vezměte tyč s přímým uchopením (tj. Dlaně směřují od vás). Umístěte krk na úrovni ramen. Rukojeť by měla být dostatečně široká, aby dlaně byly širší než ramena, nohy spočívají na podlaze a jsou od sebe vzdálené. Nadechněte se.
  2. Když vydechujete, zmáčkněte činku nad hlavou.
  3. Dále, pomalu a pod kontrolou, snižte tyč u hlavy (přibližně na úrovni krku) a vdechněte.
  4. Když budete vydechovat, znovu zmáčkněte činku nad hlavou.
  5. Snižte tyčdo výchozí polohy. Toto je jedno opakování. Jděte na další a proveďte požadovaný počet opakování.

Jak bylo uvedeno výše, provádění cvičení může tricepsy používat ve větším či menším rozsahu. Čím více budete narovnávat paže v horním bodě, tím více naložíte svaly tricepsů.

Mimochodem, opak je pravdou. Pokud paže nejsou narovnány do konce, zůstane větší napětí v ramenou a triceps bude lehce vyložen.

Nuance

Zvládnutí cvičení, ne honit za větší váhu. Zpočátku, vezměte méně váhy než v tradičním tisku, a teprve pak postupně zvyšovat.

Dávejte pozor na pocity, zejména pokud se v ramenních kloubech vyskytne nepohodlí. Vzhledem k tomu, že klouby v takových cvičeních jsou nejzranitelnější, zahřívejte se předem, zahřejte se.

Celkem. Vzpěrač James Edward Bradford, přezdívaný "Jim", se nestal zlatým medailistou olympijských her, získal stříbro v letech 1952 a 1960, ale vynalezl velký výkon jménem sebe, který může být použit pro trénink na deltových svalech.