Cvičení pro zácvik po silovém tréninku, běhu a severské chůzi

Zkušení fitness trenéři doporučují nejen rozcvičku, ale i zádrhel. S přípravnými cvičeními je vše jednoduché - jsou nezbytné k zahřátí svalů a vazů a hladce „přinášejí“ sportovce k nadcházejícím nákladům. Ale ne všichni jsou obeznámeni s užitečností pozdní části. Navrhujeme tuto otázku pochopit společně.

Destinace

Uvolnění po tréninku - lehká cvičení, která umožňují tělu pohyb z tréninkového režimu do klidného. To je nezbytné pro postupné rozptýlení krve ze svalových vláken, což snižuje zátěž na srdce. Další užitečné vlastnosti zaminochnoy části:

 • obnovení normálního dýchání;
 • snížení tělesné teploty na optimální;
 • zmírnění svalového napětí;
 • zvýšená tažnost;
 • relaxace psychiky.

V kulturistice je vnímání toho, že pomoc pomáhá zbavit se post-tréninkové bolesti. V tuto chvíli však pro tuto hypotézu neexistují vědecké důkazy.

Bolestivé pocity vznikají v důsledku poškození svalových buněk v důsledku fyzické námahy. Jediný způsob, jak zmírnit bolest, je zlepšení kvality: zdravý spánek a dobrá výživa.

Cvičení pro trénink po sezení

\ t

Základy zaminochnoy částitvoří protahovací a jednoduché prvky z gymnastiky:

 1. Ze svislé polohy se ohneme a položíme ruce na nějaký druh podpory (simulátor, silový rám, parapet). Bez roztržení rukou natáhneme prsa na podlahu. Mějte kolena rovná.
 2. Předloktí přitlačujeme ke dveřím nebo stojanu simulátoru do výšky hrudníku. Dáme tělu dopředu a jemně protáhneme ramenní kloub. Po provedení s druhou rukou.
 3. Posaďte se na hýždě. Ohněte nohy a přitáhněte nohy k němu. Položte dlaně na podlahu a pomalu se nakloňte dopředu. Dosáhl extrémního bodu, přetrvával.
 4. Dostáváme se do hlubokého výpadu na pravé noze. Levé koleno přitlačené k podlaze. Zvedněte ruce nad hlavu a spusťte dlaně. Lehce se ohněte. Ležíme 15 vteřin, pak se měníme nohy a opakujeme.
 5. Posaďte se na lavičku a roztáhněte nohy. Nakloňte se co nejvíce dopředu, sepněte kotníky a upevněte polohu.
 6. Narovnejte, zvedněte nohu 10–15 cm od podlahy a začněte ji otáčet. Opakujte s druhou nohou.
 7. Roztáhli jsme nohy na šířku ramen, položili ruce na pas a provedli prudké rotace s pánví v různých směrech.
 8. Nezměníme pozici - stojíme přesně, ruce na opasku. Opřete se doprava a doleva.
 9. Protáhneme si ruce před námi, spojíme je s prsty a otevřeme dlaně venku. Současně zaokrouhluje záda dozadu. Tuto pozici opravíme.

Doba trvání každého prvku je 15–20 sekund. Na závěr, klidně „chodíme“ na běžeckém pásu po dobu 3-4 minut.

Cvičení k sezení po běhu a severské chůzi

\ t

Pro obnovení dýchání po joggingu nebo rychlé chůzi doporučujeme, abyste se nezastavili, ale chodili trochu klidněji. Pak začněte dělat cvičení:

 1. Stojíme rovně a posouváme jednu nohu dopředu. Vzdálenost mezi chodidly je 50–60 cm, obě paty by měly být přitlačeny k zemi. Nakloňte se k odhalené noze a přitáhněte ruce k botě. Udržujeme čas v této poloze a opakujeme sklon k druhé noze.
 2. Vybíráme stabilní podporu, například sloupek. Dali jsme na ně dlaně a udělali pár kroků zpět. Zatlačte nohu na zem. Stojíme ve svahu a natahujeme lýtkové svaly.
 3. Spadneme do hlubokého výpadu na pravé straně. Nakloňte tělo dopředu a pravou rukou držte holeně. Linger v pozici. Při provádění zad není kulatý. Opakujte s levou nohou.
 4. Vstoupíme do podélných dělení (není nutné zcela spadnout na zem, kdo může). Vytažené z této pozice. Pokud se ukáže - držet zády vzpřímené, a dlaně v pase.
 5. Stojíme v příčných děleních (opět - kdo může). Hladce se ohněte na jednu nohu a položte ruce na holeně. Držte pozici. Kolena se snaží neohýbat. Opakujte tento postup.
 6. Spadáme do bočního výpadu. Provádějte pomalé rolování vpravo a vlevo. Taz se pohybuje paralelně s podlahou.
 7. Postavíme se rovně, nakloníme se dopředu a pokusíme se tlačit dlaně na zem. Roztažená v této poloze.

Délka každého cvičení je 15–20 sekund. Po zátahu masírujte svaly nohou a stehen kruhovými pohyby dlaní.