Tři sady cvičení cvičení terapie různých obtížností

Cvičení jsou určena k posílení svalů oslabených z jakéhokoli důvodu. Nejdůležitější dnes - cvičení terapie na zádech, protože páteř je nejčastějším místem výskytu patologických změn. A právě tyto změny značně zkazí život člověka.

Co je cvičení cvičení

\ t

Terapeutická tělesná výchova je velká skupina speciálních tělesných cvičení, jejichž účelem je pomoci obnovit tón všech svalových skupin. Z hlediska anatomie a fyziky je nejzranitelnějším místem v lidském těle záda a páteř: od kříže k krku. Proto je dnes nejvýznamnější terapeutická cvičení pro záda.

Ve fyzikální terapii existuje mnoho cvičení. Někteří z nich už znáte, alespoň jistě, alespoň jednou ve vašem životě, děláte cvičení.

Neurologická oddělení často dostávají lidi, kteří se nemohou vyrovnat. Jednoho dne se vrátili a sami se nedokázali narovnat. Toto je kvůli svírání nějakého nervu kvůli skutečnosti, že svalový korzet dolní části zad nemůže poskytovat adekvátní ochranu páteři.

Proč jsou přesně cvičení pro záda nezbytná? Přesvědčte se sami:

 • Ruce - jsou všechnyčas dělat něco, pohybovat se. I jíst - držíte lžíci. Obecně se paže pohybuje příliš silně, aby se svaly tak silně atrofovaly.
 • Nohy - jak člověk chodí, jejich svaly také neustále trénují.
 • Případ přetrvává. Aby bylo možné udržet rovnou polohu těla, musejí být svaly na zádech a lisu rovnoměrně vyvinuté, být v dobrém stavu a dostat dobré prokrvení. Pokud jsou tyto podmínky porušeny (například se sedavým životním stylem), svalstvo oslabuje a nemůže vykonávat své funkce.

Například, nejdelší sval zad, běžící podél páteře, je neustále pod tlakem. Během dlouhého a nehybného sezení je omezen průtok krve, což snižuje jeho možnosti.

Tak postupně, v závislosti na našich špatných návycích, svaly těla ztrácejí schopnost snížit kompresi páteře, meziobratlová chrupavka je vymazána a spinální nervy jsou upnuty. Způsobuje bolest a omezenou pohyblivost.

Zadní strana tak vyžaduje školení. Pokud nechcete chodit do posilovny, neprovádějte cvičení v dopoledních hodinách, máte nadváhu (i když máte jen žaludek), jednoho dne budete muset provádět terapeutická a zdravotní cvičení, abyste zachránili záda před progresí onemocnění.

Druhy fyzikální terapie

Gymnastika pro posílení zadních svalů není jediným typem terapie. Fyzioterapeutická cvičení jsou navržena tak, aby obnovila svalový tonus kterékoli části těla. Například po dlouhém nošení sádry anucená nehybnost vyžaduje svalovou rehabilitaci.

Pokud jde o záda, jedná se o samostatnou otázku, protože téměř polovina celé pozemské populace potřebuje páteř ve fyzikální terapii.

Krk je nejzranitelnější částí páteře, protože obratle jsou nejmenší a nejcitlivější. Drží hlavu, jejíž hmotnost může dosáhnout 2 kg nebo více. Představte si - většinu dne, krční svaly drží tuto váhu. Titanic práce, které si nevšimneme. A přidejte k tomu dlouhé sezení s hlavou na jedné straně nebo krkem nataženým dopředu. Za takových podmínek není omezena pouze dodávka krve, ale zatížení je nerovnoměrně rozloženo. Některé svaly jsou naloženy více než jiné a nemohou stát. Takže co je nezbytné a gymnastika pro krk.

Stručně řečeno, klasifikace tělesných cvičení může být založena na:

 1. Tréninkové cílové svalové skupiny: gymnastika pro svaly zad, paží, nohou atd.
 2. Prevence nebo léčba nejrůznějších chorob: např. Při bolestech, atd.
To vše jsou podmíněné klasifikace. Často se používají stejná cvičení k dosažení více cílů.

Tři komplexy na pozadí různé složitosti

Každá choroba má několik období. Například projev osteochondrózy páteře lze rozdělit do dvou fází. Akutní období a pak dochází ke snížení závažnosti symptomů a fáze rehabilitace. A v každém stádiu jejich cvičení posilují svaly na zádech.

S exacerbací osteochondrózy

BV závislosti na závažnosti onemocnění zad se speciální cvičení liší. A liší se svou složitostí a zatížením.

Stojí za to začít cvičení pouze po odstranění akutní bolesti.

Například primární soubor cvičení může být:

 1. Ležíme na měkkém a teplém koberci, nohu na hustý váleček. Stiskněte a uvolněte dlaně a chodidla. Proveďte 10 současných stlačování.
 2. Válec byl odstraněn, nohy byly položeny na podlahu. Levá noha se ohnula v koleni a položila nohu na zem. Pravá noha zůstává rovná. Vezměte si pravou nohu 10 krát na stranu (do strany).
 3. Opět položte nohy na válec, výchozí pozici - ruce podél těla. Střídavě zvedněte každou ruku nahoru, jako byste plávali na zádech - 10 úderů pro každou ruku.
 4. Teď cvičit číslo 2, ale pro druhou nohu.
 5. A opět nohy jsou na podnose, ohýbají ruce u loktů, drží dlaně na ramenou. Popište kruh ve vodorovné rovině s lokty. To znamená, že kreslí současně obě lokty 10 kruhů nad vámi. Kruhy se snaží kreslit i.
 6. Nohy jsou stále na kolébce, ohnuté na kolenou. Narovnejte každou nohu. 10 krát pro každou nohu.
 7. Těžší cvičení, které může způsobit bolest v akutním období, buďte opatrní. Roller odstranil, nohy ohnuté na kolenou. Střídat každou nohu s kolenem na hrudi. 10 krát.
 8. Ze stejné výchozí pozice - otočte nohy koleny na stranu a snažte se dotýkat každého patra kolena. Vyhněte se ostré bolesti.
 9. Bkonec komplexu dýchat nafukováním a foukáním břicha - 10 dechů a výdechů.

Tato cvičení jsou vhodná pro každodenní použití. Vidíte, že na léčbu je aplikováno velmi slabé zatížení. Ale stačí, aby pomohl člověku.

Když skončí akutní období, můžete provést závažnější cvičení.

Když symptomy začaly ustupovat

Když symptomy nejsou tak silné, můžete postupně zvyšovat zátěž. Ale poslouchejte své tělo - pokud něco bolí (ostrá bolest) - snižte amplitudu pohybu. To určitě pomůže.

 1. Ležící na zádech s rukama nataženým na těle, zvedneme hlavu a zároveň zatlačíme tisk. Jedná se o lehkou verzi zvedání těla z polohy na břiše. Opakujte pohyb 10krát.
 2. Opíráme se o lopatky, paže podél těla a ohneme nohy na kolenou. Zvedněte pánev 10krát. Neohýbejte ho příliš tvrdě až ke stropu, stačí jej zvednout až na 10-15 cm a velká amplituda vám může v této fázi ublížit.
 3. Narovnejte se na zádech, napněte si hýždě a uvolněte je. Pokuste se dosáhnout maximálního napětí. Toto je statické cvičení.
 4. Lehneme si, nohy ohnuté na kolenou, střídavě rukama, koleny napříč, zvedáme hlavu a tělo mírně nad podlahou. 10 krát pro každou ruku.
 5. Pod koleny byl umístěn velký válec (může být použit osman). Z této polohy zvedněte pánev nad podlahu - opět o 10–15 cm.
 6. Postavil se na kolena a paže, zadní kolo (vyklenuté nahoru). Sedněte si s tímzpátky na patách a ustoupil. Takže desetkrát.
 7. Nyní se nacházíme ve stejné pozici jako v cvičení 6 - vyklápíme záda nahoru a snižujeme ji zpět do rovné polohy. Takže desetkrát. V tomto cvičení funguje nejdelší sval a jiné svalové svalstvo.

Dobrá práce, nyní obtížnější cvičení, kdy bolest ustupuje!

Rehabilitační cvičení

V této fázi, kdy je bolest pryč, musíte postupně posilovat svaly páteře tak, aby vydržely normální zátěž pro váš život.

Hlavními cíli jsou abs, nejdelší sval páteře (všechny jeho části), svaly kůry.

Komplex je následující:

 1. Zvednutí těla vleže. Už jste udělali zvedání hlavy, nyní ze stejné polohy, zkuste roztrhnout horní záda z podlahy. Kolena musí hodit na pohovku.
 2. Z polohy na břiše střídavě zvedejte rovné nohy. Postupem času můžete zvednout obě nohy. Zatlačte pas na podlahu. Zpočátku to může bolet, takže musíte nejprve pracovat každou nohu zvlášť.
 3. Zvednutí nohou ze vzpřímené polohy. Je nutné zavěsit na gymnastickou stěnu nebo použít vodorovnou tyč nebo speciální zastávky. Nohy nemusí být rovné, ve vašem případě stačí zvednout nohy ohnuté na kolenou. Pokuste se dotýkat kolen hrudníku.
 4. Velmi účinné cvičení ve fyzioterapii se válí kolem a zpět. Uchopte si kolena a jízdu. Ale udělejte to na koberci, protože válcování na páteři na tvrdém povrchu není nejvícepříjemné zaměstnání. Můžete se mírně opřít na stranu, abyste získali delší trajektorii a umývali více svalů.
 5. Hyperextension a reverzní hyperextenze jsou nejlepším cvičením pro posílení zad. Normální hyperextension by měl být prováděn souběžně s posilováním tisku. To je zárukou zdraví beder.
 6. Cvičení pro natahování nohou a dolní části zad je také nezbytnou součástí cvičení. Chcete-li to provést, postavte se rovně, upevněte spodní část zad a zkuste se dostat na podlahu rukama. Pokud jste v tom dobří, zabalte si nohy kolem nohou a dostaňte se blíže k nohám. Při provádění cvičení se snažte udržet ohyb v dolní části zad, který je charakteristický pro správné držení těla.

Cvičení, jak bylo řečeno, je mnoho. Musíte je pravidelně provádět a sledovat své pocity.

Doporučení pro provádění cvičební terapie

\ t

Zde je několik jednoduchých tipů, které vám pomohou rychleji obnovit:

 • Nedělej nic přes bolest. Ale neprovádějte okamžitě cvičení, pokud způsobuje bolest. Snižte amplitudu pohybu a proveďte experiment. V důsledku toho budete přesně vědět, v jaké fázi vzniká bolest a kde musíte zastavit.
 • Nepracujte se zátěží. Hyperextension a zvyšování těla na tisku ve vašem případě nelze provést s další váhu.
 • V osteochondróze je užitečné jednoduše zavěsit na vodorovnou tyč, která se táhne páteří.
 • Vyhněte se návrhům ve třídě, jak si cvičíte na podlaze. Studený je nepřítel na zádech, nejen s osteochondrózou,ale i pro jiné nemoci.