Výcviková síla přilnavosti - proč je potřebná a jaká cvičení budou působit

Pevnost v uchopení charakterizuje každého člověka během handshake. Slabá a měkká dlaň nezanechává nejlepší dojem. Kromě toho musíte mít silné ruce a prsty, pokud se vážně věnujete sportu, např. Práci s váhami nebo na vodorovné liště. Proto, soudruzi sportovci, pojďme trénovat silné držení!

Grip a velký sport

Silná přilnavost je hlavní vlastností sportovců, kteří vystupují v takové formě vzpírání jako při vzpírání. Je to profesionální sport, který přináší světově proslulé sportovce, dobré ceny a samozřejmě i pocit hrdosti na výsledek. Obecně platí, že je něco, o čem přemýšlíte - možná jste to vy, kdo může v tomto sportu dosáhnout velkých výšek.

Armlifting není tak populární jako fotbal nebo tenis, ale armáda tisíců fanoušků stále existuje.

Super přilnavost je nejen užitečná sama o sobě. Vyvinuté svalstvo rukou má velký význam v páce, výkonovém triatlonu, kulturistice, tréninku, stejném velkém tenisu, hokeji. V každém sportu, kde musíte držetruce hodně váhy - přilnavost je důležitá

Grip a obyčejný život

Setkání mužů začíná handshake. Jeho silou je karta muže. Když přivítáte silné uchopení, už to dává jinému člověku pochopení - „silné“.

To je první důvod, proč by měla být v dlani tvá pevnost.

Muži pravidelně vychovávají něco - při práci, doma, během výletu s potravinami. Když jste neměli auto, táhli jste tašky (a dřívější sítě) s potravinami do domu. Pamatujte si, jak těžké to bylo někdy? Jak se prsty rozevírají pod váhu obalu. Většina z vás má auta. Nejvíce neseš ty samé balíčky do auta. A pak z auta do domu. V „bezstarostných“ časech byla přilnavost silnější, to je jisté.

Například například nouzová situace, kdy musíte vylézt pár metrů nahoru, a to je otázka života a smrti. Síla kartáčů tuto situaci vyřeší správným směrem.

Pokud jsou vaše ruce slabé, můžete hodně ztratit. Stalo se to během zemětřesení, pádů, sesuvů půdy, pronásledování. Dobrým příkladem toho je Horolezec, v němž hraje Sylvester Stallone.

A samozřejmě nelze nechat stranou vizuální vnímání předloktí. Výcvik ruky totiž znamená aktivní práci těchto konkrétních svalů. Masivní a silné předloktí okamžitě kladou důraz na otázku: stojí za to mluvit s vámi nedbale nebo hrubě.

Silná přilnavost (nebo ještě lepší - dokonalá přilnavost) je příslib důvěry. Jeho hodnota je skvělá, jak jste si již všimli,nejen ve sportu, ale iv každodenním životě.

Zásady výcviku uchopení

Jediný způsob, jak posílit svaly ruky, je trénink rukojeti. Bez toho je dosažení mimořádných výsledků nereálné. Určitou roli však hraje i genetická predispozice člověka.

Svalová hmota sportovce neznamená vždy sílu jeho sevření. Stává se, že výsledek soutěže je dán tloušťkou šlach předloktí, a nikoli celým objemem svalů. Navíc obvod bicepsu neovlivňuje sílu sevření ruky - flexor ramene se tohoto pohybu neúčastní.

Předloktí má tedy 19 různých svalů. Pouze 4 z těchto 19 nabízí zatáčky. Zbytek je zodpovědný za ohyb a prodloužení.

https://www.youtube.com/watch?v=B8C3CxRQxnQ

Existuje celá řada cvičení, která jsou dobrá pouze v počáteční fázi výcviku. S dlouhodobým výkonem jsou schopni udržet současnou úroveň svalového vývoje, ale pro další pokrok nestačí. Mluvíme o síle přilnavosti.

Vis na vodorovné tyči

Postavení na vodorovné liště posiluje přilnavost v počáteční fázi výcviku. Když můžete pověsit asi minutu, držet břevno rukama, váš postup se zastaví. Pak můžete prodloužit dobu zavěšení, ale síla nebude růst. Každý člověk dostane jinou dobu návyku, někdo přestane postupovat po 30ti sekundovém zavěšení.

Samozřejmě je takový přístup velmi užitečný. Zejména čím déle visíte, tím více se páteř roztáhne (to je častěji dobré než špatné) a vytrvalost karotických svalů výrazně vzroste.Napájení není, pokrok se časem zastaví.

Ruční expander stejného typu

\ t

Velmi často je nedostatek výsledků z výcviku s manuálním expandérem spojen se stálým zatížením svalů. Tam je trénink, ale není tam žádný pokrok - to znamená, že si jednoduše udržujete určitou úroveň síly, ale nerostou dále. Tomu čelí dost lidí.

Pokud v kapse neseš „bagel“ a celou dobu stiskneš, až do určitého bodu se síla zvýší a pak se zastaví pokrok, protože odpor simulátoru je konstantní.

Muskulatura vyžaduje adaptivní trénink: to znamená, že jakmile má sval příležitost udělat něco více - je třeba tuto příležitost okamžitě využít, nutit muskulaturu k výraznějšímu úsilí.

Přesně stejné tvrzení lze učinit pro téměř jakékoli cvičení. Hlavní věc je nepoužívat jednu váhu.

Klíčem k úspěchu je složitá zátěž

.

Rozvoj síly uchopení je všestranným povoláním. Měli byste dělat různá cvičení, postupně zvyšovat zatížení.

Ačkoli, pokud jste spokojeni s mírně silnějším držením, než mají vaši přátelé, stačí vám několik kulatých expandérů. Nezapomeňte pravidelně dávat těžší zátěž na vaše karpální svaly.

Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba kromě rukou vycvičit zbytek těla. To je jednoduchá pravda, která není každému zřejmá. Samostatný trénink pouze jeden grip nedává správný výsledek. Tělo musídobře spolupracovat.

Můžete dělat jakoukoliv fyzickou aktivitu. Můžete si houpat v posilovně, hrát si svůj oblíbený sport nebo dělat cvičení v dopoledních hodinách. Chcete - stačí spustit, bude vám základní vytrvalost. Síla tréninkového gripu bude efektivnější, pokud budou vyvinuty všechny ostatní svaly.

Mimochodem, kardio, kromě rozvoje vytrvalosti, existuje i další strana - zlepšení krevního oběhu a saturace buněk těla živinami a kyslíkem. Vzhledem ke zrychlenému metabolismu svalů bude fungovat lépe.

Cvičení

Ne všichni sportovci vědí, jak zvýšit sílu přilnavosti. A ne vždy ti, kteří mají impozantní postavu, se mohou pochlubit úspěchem v této oblasti. Co dělat, jak posílit kartáč?

Změna roztahovačů

Chcete-li začít, jděte do nejbližšího sportovního obchodu a najděte tam „bagel“. Snažte se pracovat s expandéry různé elasticity, rozhodněte, který z nich pracujete se středně tvrdým. Take najednou 2 expander - ten, který se vám líbil a ještě jeden, trochu těžší v kompresi.

Nejprve práce s lehčí možností. Dosáhněte toho, co můžete dělat s každou rukou pro 50 kompresí. Někdy můžete otáčet pěsti, když je expandér komprimován - bude to obtížnější. Dlouhou dobu nemusíte držet dlaň pevně, stačí druhá.

Poznámka: Při práci s expandérem prstů se svaly různých prstů různě utahují. Snažte se všechny z nich zažít na jednom svazku.zatížení.

Když můžete udělat 50 stisků s každou rukou, přejděte na těžší expander. A tak jako postup - budete muset koupit nový.

Jednoho dne musíte opustit "koblihu" a koupit expandér ve tvaru písmene V. Má větší odpor a bude pro vás další úrovní tréninkových přístrojů.
Navíc můžete cvičit kliky na prstech, zvedat lano a jiná cvičení.

Použijte extenzory

Kromě flexorů ruky bude užitečné věnovat pozornost extenzorům. Nějaký druh praktické aplikace rozšíření dlaně s úsilím nemá, ale obecně, komplexní trénink svalů dá nejlepší účinek.

Nejjednodušší je dát na úzké prsty silnou gumu a roztáhnout je. Můžete vymyslet nějaký způsob, jak načíst dlaň při rovnání, tady důvtipný a fantazie je vítán.

Průběh trasy

Pokud chcete sledovat svůj pokrok, budete potřebovat ruční dynamometr. Jedná se o zařízení, které vám umožní zjistit, kolik úsilí se vaše štětce vyvíjí při kompresi. Čísla budou vaším průvodcem.

Trénujeme předloktí

Dávejte si pozor na to, co se děje, když se pěst pěstuje. To je pravda, vnitřek předloktí. Zdá se, že tento sval musí také houpat?

Přímo čerpá ohyb kartáčů pomocí tyče. Zkuste to - nebudete litovat. Nezapomeňte na postup závaží (ale ne bezmyšlenkovitě, ale v souladu s jejich schopnostmi).

Kromě takových ohybů existuje mnoho cvičení.na bicepsu, aktivně používající svaly předloktí. Zejména tato kladiva s činkami.

Mimochodem, nezapomeňte na rozcvičení. Svaly ruky jsou stejné svaly jako triceps, biceps. Nebudete tlačit vzpěračku okamžitě z maximální hmotnosti, ale postupně přiblížit tuto váhu.

Pamatujte si jídlo

Svaly se skládají ze svalové a pojivové tkáně. Je důležité, aby šlacha byla pevně připojena k periosteu na jedné straně a ke svalům těla na straně druhé. K tomu musíte jíst potraviny, které obsahují hodně bílkovin, vitamíny nezbytné pro pojivová vlákna nenasycených mastných kyselin (Omega-3 a 6).