Prstové kliky - silný trénink horní části těla

Dnes se díváme na poměrně velkolepé cvičení - kliky na prstech. Často to dokazují mistři bojových umění. Tato sofistikovaná push-up volba nejen dělá dojem, ale také obsahuje absolutní výhody. O tomto níže.

Více o užitečných

Je nepravděpodobné, že by výhody push-upů způsobily, že by někdo pochyboval. Velké množství různých svalů zvyšuje celkový tón těla, trénuje dýchání a zvyšuje vytrvalost.

Ale jaké je použití push-up dovednosti? Je to velmi jednoduché. Vyvinuté vazy a svaly předloktí, rukou a prstů vám umožní získat silné držení. To je užitečné pro provádění rukojetí, které vyžadují houževnatost, bolestivé držení, silné působivé handshake a tak dále.

A to je také vynikající prevence specifických onemocnění kloubů, jako je artritida. Ukazuje se, že cvičení je vhodné nejen pro bojové umělce, ale i pro lidi, kteří vedou sedavý způsob života a tráví spoustu času za klávesnicí.

Jaké svaly fungují

Jak bylo zmíněno výše, během náporů z podlahy dostává zátěž velké množství svalů. Vyberte ty hlavní:

 • hrudní;
 • přední delta nosníky;
 • triceps;
 • svaly předloktí;
 • trapezius sval;
 • latissimus dorsi.

Dosáhne se statického zatížení:

 • břišní svaly;
 • gluteální svaly;
 • stehna biceps;
 • kvadricepsy;
 • gastrocnemius.

Push-upy na prstech přidávají dodatečné zatížení předloktí, svalů a vazů rukou a následně prstů. Obecně platí, že solidní přínos.

Technika

Pokud je vaše úroveň vzdělání minimální, měli byste být trpěliví. S největší pravděpodobností nebudete schopni provést cvičení hned. Ale to není důvod k zoufalství. V čase, budete moci naučit kliky z podlahy na pět prstů, čtyři, tři, a tak dále. Ano, můžete tlačit nahoru a na jeden prst.

Pokud se nedostanete hned hned, můžete váhu převést ze středu dlaně na přední stranu a postupně stoupat výš.

Pojďme od jednoduchého k složitému. Snažte se klást důraz na podlahu, opírající se o prsty (ruce by měly být rovné). Nejprve se pokuste držet všech pět prstů. Nebudete-li okamžitě stát na prstech, budeme jednat postupně a důsledně. Naším cílem je, aby alespoň jeden push-up správně, to bude snazší dále.

Pokuste se použít kolena jako podpěru ke snížení napětí na rukou. Ale nezvykejte si na tuto pozici, jakmile se budete cítit sebejistěji, dejte si lehnout. Nyní se pokusíme jít dolů, ohnout lokty, dotknout se podlahy hrudníkem a vrátit se do výchozí pozice. V případě nepříjemných pocitů zastavte, analyzujte svůj stav a zkuste toznovu.

Pokud stále nefunguje na prstech, zkuste se postavit na dlaně a vysunout, úmyslně posouvat náklad na prstech, lehce zvednout zadní stranu dlaně. Takže se můžete lépe připravit na cvičení. Po několika dnech se snažte trochu stát na prstech.

Vyzkoušení může trvat několik dní, čas, svaly a vazy se časem posílí. Nakonec se můžete naučit, jak čistě a správně tlačit.

​​

Nakonec bude tato technika vypadat takto:

 1. Dbejte na lehnutí, opřete se o prsty (v závislosti na vašem tréninku pro všech pět nebo méně), držte paže rovné.
 2. Při vdechování ohněte lokty a sklopte dolů, snažíte se dotknout podlahy hrudníkem.
 3. Jak vydechujete, vystupujte rovnou do paže do výchozí pozice.
Po úplném zvládnutí cvičení tento úkol zkomplikovat.

Toto cvičení je kontraindikováno

.

Push-upy na prstech jsou přísně kontraindikovány v případě zranění (včetně chronických) ramenního pletence, loketního kloubu a zápěstí. Také push-up je nežádoucí, pokud máte často vysoký krevní tlak. Nadměrná hmotnost může také vést k nepříjemným následkům, protože dojde k nadměrnému zatížení kompresí.

Pokud kontraindikace nejsou pro vás relevantní, zkuste zvládnout toto působivé cvičení. Výhody, které získáte tím, že se naučíte dělat kliky na prstech správně, budou určitě stát za strávený čas.Úspěšné školení pro Vás!