Jaké svaly pracují na eliptickém trenažéru, možnosti tréninku

Čtenáři se často zajímají o to, co je to eliptický trenažér, o jaké svaly na něm pracují a zda se s ním dá napumpovat (pro netrpělivého, řekněme ne). Otázky jsou jednoduché, ale jak se ukázalo, zdaleka není každému jasné. Pokusme se na ně odpovědět jasným a jednoduchým jazykem, jak se říká, od „A“ po „Z.“

Pro to, co vymysleli elipsoid

Běžecký pás byl vždy dobrým způsobem, jak trávit čas. Je užitečné a opět užitečné - to je fyzické cvičení. Ale co dělat, když člověk nemůže běžet? Ano, to se stane. Například, když má ploché nohy, ale nejsou tam žádné ortopedické vložky (pouze v posledních 20–30 letech má možnost modelovat a vytvářet jednotlivé vložky). Nebo když má člověk bolavé klouby.

Inženýři sportovního průmyslu se proto rozhodli pokračovat a stanovili si cíl, že přijdou s něčím, co by na kloubech nebylo příliš stresující, ale nutilo srdce a svaly pracovat pro zdraví a hubnutí. Takže tam byly rotopedy. Nejprve jednoduché, pak složitější. Moderní technologie nám umožnily dát mp3 přehrávače, monitory tepové frekvence, různé senzory na rotopedu.

Ale co když nestačí jen šlápnout na nohy? Ruce nenedostatek hmotnosti. Kde mohou ruce pracovat, stejně jako při běhu, zatímco nohy nemají zatížení absorbující otřesy (skoky)? Tak přišel s designem, kde jsou 2 hole a podobné lyže. Pohyb se provádí rukama, tělem a nohama.

Nohy jako kdyby „lyžovaly“ do podlahy. Když stisknete jednu lyži, druhá stoupá. A čas od času. Kromě toho, přesunutí hole k sobě, nebo tlačí je pryč zase, můžete také udělat "lyže" pohyb.

V důsledku toho se objevil elipsoid. Mnozí říkají, že elipsoid napodobuje lyže, ale není to tak docela. Kdo je obeznámen s klasickým lyžováním, uvidí rozdíly. Lyže se stále proplétají sněhem. A pak sešlápnete pedál na podlahu.

Jaké svaly pracují na elipsoidu

Přesně řečeno, elipsoid imituje severskou chůzi. Kdo to neví - je to taková procházka, ve které držíte v ruce tyčinky a, jak to bylo, odtrhávejte se od povrchu, na kterém jdete.

Pouze elipsoid má nuance - když tyto tyčinky přitáhnete k sobě, pedály se za nimi také pohybují. Eliptický trenažér tak umožňuje načíst svaly téměř celého těla. A přesněji:

  1. Ruce táhnou a tlačí „tyčinky“, ramenní pletenec funguje. Hrudník a hrudník se také podílejí na pohybu „tyčinek“ nebo per.
  2. Nohy sešlápnou pedály, stehna a hýždě.
  3. Svaly těla zajišťují stabilitu celého těla.

Jak nám může pomoci eliptický trenér?

Kardio

Toto není běžné slovo pro tělocvičny, ale mnoho lidí ví, že „kardio“ znamená „srdce“ (řecké slovo „kardia“). Trenéři tímto pojmem znamenají "užitečné zatížení kardiovaskulárního systému".

Dlouhý a monotónní pohyb zahrnující nohy (běh, chůze, lyžování) dělá s naším tělem magické věci:

  1. Stráví kalorie, to znamená, že tělo hledá možnosti, jak získat energii, aby zajistilo pohyb.
  2. Stimuluje činnost srdce a zrychluje jeho rytmus na více než 100 úderů za minutu. Níže vysvětlíme, co dává a jak je to užitečné pro osobu.
  3. Udržuje všechny svaly těla ve tvaru.

Proč je užitečné stimulovat srdce a „řídit krev“? Například si pamatujte ptáky. Čím rychleji jejich srdce bije, tím méně žije. Velcí savci takovou tendenci nemají. Lidé, kteří důsledně dělají kardio, žijí dost dlouho a cítí se docela dobře.

To znamená, že musíte trénovat srdce. Udělej to moudře.

Když řídíte krev, dochází k výraznému zlepšení krevního zásobení všech periferních buněk v těle. A co je nejdůležitější - mozek. A čím déle děláte kardio, tím lépe je všechno „umýváno“ krví. Jedna námitka - kolem vás musí být hodně kyslíku. V opačném případě může takové kardio vést k nepříjemným následkům (například srdeční infarkt).

Pokud chcete obyčejný kardio, program je jednoduchý - cvičit každý den na elipsoidu v dobře větrané místnostipo dobu 15–20 minut. Nebo 30 minut třikrát týdně. Nebo 40 minut dvakrát týdně. Vyberte si, jak moc budete cvičit na eliptickém trenažéru.

Úbytek hmotnosti

Pokud jste připraveni na cokoliv na hubnutí, budeme vás rádi - to není tak těžké. Z hlediska zátěže stačí i jeden elipsoid. Pomůže řídit tyto další libry.

Program pro hubnutí bude velmi záviset na vašem počátečním stavu a kontraindikacích.

Máte-li řadu onemocnění, například:

  • srdeční selhání;
  • diabetes;
  • polyartritida, mrtvice, infarkty.

A řada dalších, pak musíte být opatrní na elipsoidu. Před zahájením cvičení se poraďte se svým lékařem. Protože v každém případě budou jeho omezení.

Doporučení číslo 1 je dobré provzdušnění. Pokud jste docela bohatí, dejte klimatizaci. Pokud ne, dobře větrejte místnost před zahájením cvičení.

Moderní elipsoidy jsou velmi „chytré“, jejich program je velmi různorodý. Vyberte si nejjednodušší a nejjednodušší začít - sledujte pocity. Pokud máte bolest, okamžitě přestaňte cvičit.

Pokud jde o lidi, kteří tyto nemoci nemají, pracujte tak, aby vaše tepová frekvence byla v průměru na 100–110 tepů za minutu. Během tréninku musí být puls několikrát zrychlen na 130–140, ale ne na dlouhou dobu. Nedoporučujeme, pokud máte více než 40 let.

ProZeštíhlující cvičení každý den od 30 do 60 minut. Zapněte televizor, oblíbený film, hudbu a praxi tak, aby se vaše tričko nebo tričko navlhčilo. Poslouchejte sami. Bolest srdce - zastavení nebo zpomalení. Někde jinde - zkuste to přijít, ale nechoďte přes bolest. Spalování je jedna věc - to může být překonáno (kromě vypalování v oblasti srdce - to je velmi alarmující znamení). A bolest - v každém případě!

A nezapomeňte, že tato cvičení nejsou magií. Pokud budete jíst jako dříve, budete sotva schopni hodit alespoň jeden kilogram.

Zahřívání před výcvikem

Předchozí 2 případy jsou dokonale realizovány doma. Promluvme si o tom, proč jsou elipsoidy v tělocvičně.

Pro hubnutí, pro svalovou hmotu a skutečně před jakýmkoliv tréninkem s „železem“, se musíte zahřát. Program zahřívání bude pro každý případ jiný.

Práce na elipsoidu trvá minimálně 5 minut. Můžete si vybrat z: běžecký pás, rotoped, švihadlo, venkovní stadion, boxovací pytel. Vyberte si! Pět minut na pot. Zde zrychlete srdce na 130-140 úderů za minutu.

Snažte se nestát pod klimatizací a nezapojujte se do ucpaných místností - to může způsobit zdravotní problémy.

Pokud pracujete na hmotě, nejlepší možností bude průměrně 5–10 minut.

Pokud jdete do posilovny na hubnutí, udělejte 30 minut před elipsoidním kardioškolení a 20-30 po, nastavení komplexního programu s krokovým zatížením. To je nejlepší volba. Použijte doporučení z předchozího odstavce tohoto článku. Obecně by program a cvičení měly být v souladu s vašimi cíli.

Jak si vybrat elipsoid pro domácnost

Být veden cenou v této otázce je nebezpečný. Nejlevnější trenéři stojí od 80 dolarů a více. Jsou malé, bez senzorů. Jejich obrazovka zobrazuje pouze dobu načítání a zřídka úroveň obtížnosti. Stojí za to vzít si ho?

Velikost simulátoru je velmi důležitá. Pokud máte více než 170 cm vysoký, v tomto simulátoru budete během cvičení mlátit kolena na stojanu. Rukojeti jsou krátké a elipsoid chodí kolem.

V důsledku toho se simulátor stane běžným ramínkem na šaty a pak ho prodáte. Proč to potřebujete?

Vyberte si podle velikosti, zkuste na něm pracovat ještě před zakoupením. Je nutné, aby rukojeti měly monitory tepové frekvence. A v paměti nejméně 10 programů a 5-6 úrovní obtížnosti, které budou přepínány tlačítky, a ne setrvačníkem někde pod výsledkovou tabulkou. Vyberte si moudře a úspěšné školení vás!